0 سبد خرید
خبرنامه
جدیدترین‌ محصولات روشان الکتریک باخبر شوید!

کاتالوگ محصولات سری جدید گلدهلیوس
کاتالوگ محصولات سری جدید گلدهلیوس

کاتالوگ محصولات جدید روشان الکتریک سری گلدهلیوس شامل اطلاعات فنی محصولات دانلایت (DownLight)، پنل خطی روکار، پرژکتور، لامپ و پنل.

در صورت وجود هرگونه سوال از طریق فرم تماس با ما میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا مستقیما با ما تماس بگیرید.

سامانه پیگیری سفارش
سفارش های خود را لحظه به لحظه تا تحویل پیگیری نمایید!

LED

لامپ های سری A که جزء لامپ های کلاسیک محسوب می شوند عموما لامپ هایی همه منظوره هستند که در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار میگیرند. این دسته از لامپ ها در قرن 20 ارایه شده و یکی از تحولات بزرگ در صنعت روشنایی به حساب می آیند. این دسته از لامپ ها شکلی مانند گلابی داشته و از اتصال پیچی(سرپیچ) معروف به پایه ادیسونی (شکل 1-1) بهره می برد. این اتصال های پیچی هم در مدل های مختلف به بازار ارایه شده است که در ادامه توضیح مختصری در این رابطه خواهیم داشت. در شکل زیر برخی از ابعاد مختلف آن را می بینید.

ro2

شکل (1-1)


شماره ای که در سری A با این حرف همراه می شود مانند A-15 یا A-23 در اصل بیان کننده عرض لامپ در واحد اینچ می باشد فقط با این تعریف که باید1/8 را در مقدار فوق ضرب کنیم نمونه ابعاد در شکل 2-1 نشان داده شده است. و فرمول مربوط به سایز A19 در فرمول 1-1 دیده می شود.

ro3 formol1
شکل 2-1 فرمول 1-1

 

البته نکته جالب اینجاست که سری A در لامپ ها معادل سازی هم میشوند. مثلا لامپ با استاندارد A19 معادل آن می شود لامپ A60 که بعدا اگر فرصتی بود دقیق این تبدیل رو توضیح میدهیم.
به غیر از سری A سری های دیگری از لامپ ها هم هستند که ما به نام شمعی، هالوژن و... آنها را می شناسیم در شکل 3-1 برخی از این مدل ها را می توانید مشاهده کنید.

ro4
شکل 3-1

همانگونه که می بینید این دسته بندی به طور کلی بیانگر انواع مدل هاست. مثلا سری C که ما به اسم شمعی آنها را می شناسیم از اول کلمه Candle به معنی شمع گرفته شده است یا سری MR که ما آنها را با نام هالوژن می شناسیم:

  • B (bullet): Mostly used for decorative purposes
  • CA (candle): Found in chandeliers and decorative lighting
  • MR (mirrored reflector): Applied in track lighting systems
  • R (reflector): Found in recessed cans, as well as track lighting systems


ولی چرا این تنوع از دسته بندی ها ؟ خب جواب این است که لامپ ها بر اساس توان و میزان نوردهی متفاوت هستند و همین اختلاف باعث گردیده تا ابعاد مختلفی از این لامپ ها در دسترس باشد. البته دسته های دیگری هم هست که برای اطلاعات تکمیلی در همین مقاله اضافه خواهیم کرد.


سر پیچ ها:

و خب داستان از جایی جالب می شود که همونطور که استاندارد ولتاژها در کشور های مختلف فرق می کند یا پریز ها با هم متفاوت هستند سرپیچ ها هم متفاوت هستند. این تفاوت فقط به استاندارد ها مربوط بوده و فرق زیادی در میزان جریان دهی یا کیفیت اتصال ندارد شکل 4-1 چند نمونه از این اتصالات را نشان می دهد:

ro5

شکل 4-1


این استاندارد در کشور ما E27 بوده که در شکل 5-1 می توانید آن را ببینید. ولی از سرپیچ های دیگر هم استفاده می شود مثلا از سری GU در لامپ های هالوژن در شکل 6-1 می توانید دسته بندی بزرگتری این سرپیچ ها را ببینید.

ro7 ro6
شکل 5-1  شکل 6-1

 

اگر نظر یا پیشنهادی داشتید میتوانید از طریق بخش ارتباط با ما نظرات خود را به ما منتقل کنید خوشحال می شویم مقالات شما را با نام خودتون در سایت منتشر کنیم.

می توانید این تنوع را در بخش محصولات ما مشاهده کنید:
جهت مشاهده اینجا را کلیک کنید.

با تشکر
کادر فنی روشان الکتریک اسپادانا

چرا باید روشان الکترونیک را انتخاب کنیم؟

با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا و تکیه بر خبره ترین مهندسین توانسته ایم محصولاتی بی نقص همراه با سلیقه و نیاز ایرانی فرآهم آوریم

استفاده از باکیفیت ترین مواد اولیه بالاخص LED های باکیفیت با نوری بی نظیر، خلاقیت و نوآوری در تولید، خدمات پس از فروش بی همتا در ایران و کشورهای همسایه، استفاده از سختگیرانه ترین متدهای تست نهایی محصول، همگام با استانداردهای روز دنیا، بومی سازی محصولات

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تولید قطعه به قطعه محصولات توسط خود شرکت باعث گردیده تا خدمات و پشتیبانی بسیار سریع و با کیفیت انجام گیرد

منطبق با محیط زیست

موارد اولیه با کیفیت همگام با محیط زیست، عاری از هرگونه مواد مضر برای محیط زیست

با دوام

بخش QC سخت ترین شرایط تست را برای محصولات فرآهم می آورد تا محصولی با دوام و کیفیتی عالی فرآهم سازد

پاسخگویی انواع نیازها

حجم تولید و تنوع بالا در محصولات موجب شده تا پاسخ گویی نیازهای گوناگون نورپردازی شهری، صنعتی و خانگی باشیم

نوآوری

خلاقیت در ساخت و تولید محصولات با همکاری تیم مهندسی و R&D

 

مقالات روشان الکتریک