0 سبد خرید
بهترین لامپ کم مصرف برای خانه

لامپ‌های رشته‌ای معمولی و ناکارآمد به تدریج از بازار خارج شده‌اند و لامپ‌های کم مصرف جای آنها را گرفته‌اند. این نسل جدید لامپ‌ها فضا را بیشتر روشن می‌کنند، دوام و طول عمر بیشتری دارند و میزان مصرف انرژی آنها نسبت به لامپ‌های رشته‌ای معمولی بسیار کمتر است. استفاده از لامپ کم مصرف در کاهش قبض برق ساختمان‌های مسکونی نقش بسزایی دارد و به شما کمک می‌کند تا از وسایل برقی خانه بیشتر استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کلی در خصوص لامپ‌های کم مصرف و بهترین لامپ کم مصرف برای خانه را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم در انتخاب بهترین لامپ کم مصرف برای خانه دچار تردید هستید، با ما همراه شوید.

تعریفی مختصر از لامپ کم مصرف

لامپ‌های کم مصرف تا ۱۲ برابر بیشتر از لامپ‌های معمولی عمر می‌کنند و از انرژی کمتری برای تاباندن همان میزان نور لامپ سنتی استفاده می‌کنند. آنها یک گزینه کارآمد برای مصرف انرژی هستند و به شما کمک می‌کنند علاوه بر کاهش مصرف انرژی از نور باکیفیت‌تری در فضا بهره‌مند شوید. رایج‌ترین لامپ‌های کم مصرف عبارتند از لامپ‌های ال ای دی، لامپ فلورسنت و هالوژن‌های رشته‌ای. بزرگترین نقطه ضعف لامپ‌های کم مصرف برای مدت طولانی نوع نوری بود که تولید می‌کردند. این نوع لامپ‌های کم مصرف نور بسیار سرد، خشن و فوق‌العاده روشن ایجاد می‌کردند که باعث خیرگی و آزار ساکنین منزل می‌شود. با تولید لامپ‌های کم مصرف با نورهای مهتابی، آفتابی و غیره در حال حاضر مجموعه عظیمی از لامپ‌های سفید گرم برای انتخاب وجود دارد که می‌توان از آنها در فضاهای مختلف خانه استفاده کرد.

تعریفی مختصر از لامپ کم مصرف 

بهترین لامپ برای منزل کدام است؟

بی‌شک لامپ کم مصرف بهترین لامپ برای منزل است. اگر از لامپ کم مصرف استفاده کنید دیگر نگران قبض برق نخواهید بود، به راحتی می‌توانید تمامی فضاهای خانه را روشن کنید و حتی از انواع مختلف لامپ کم مصرف در طراحی نور منزلتان بهره‌مند شوید. برای انتخاب بهترین لامپ برای منزل سه فاکتور را باید در نظر داشته باشید: نوع، مقدار لومن و رنگ.

  • نوع لامپ کم مصرف: نوع لامپ کم مصرف و فضایی که در آن از لامپ کم مصرف استفاده می‌کنید ارتباط تنگانگی با هم دارند. متخصصان توصیه می‌کنند برای روشنایی فضاهای عمومی و بیرونی، ماننده راه پله و ایوان، از لامپ‌های ال ای دی یا فلورسنت استفاده کنید. برای لوسترهای کریستالی از لامپ‌های کم مصرف فلورسنت استفاده کنید و از لامپ‌های ال ای دی برای روشنایی زیر کابینت‌ها و نورپردازی مخفی روی سقف استفاده کنید.
  • مقدار لومِن لامپ کم مصرف: ما همیشه از وات برای تعیین روشنایی و قدرت تولید شده توسط لامپ‌های سنتی استفاده می‌کنیم. با این حال، از آنجا که لامپ‌های کم مصرف برای کارکردن از وات کمتری استفاده می‌کنند، وات دیگر معیاری برای اندازه گیری روشنایی نیست. در عوض از لومِن که واحد شار نوری است استفاده می‌کنیم. برای مثال، یک لامپ ال ای دی استاندارد چیزی حدود ۴۷۰ لومِن روشنایی ایجاد می‌کند.
  • رنگ لامپ کم مصرف: با توجه به اینکه لامپ‌های کم مصرف در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند، این امکان برای شما فراهم شده است که از رنگ‌های گوناگون در فضاهای مختلف استفاده کنید. برای مثال اگر به دنبال لامپ کم مصرف برای آباژور کنار سالن پذیرایی‌ خود می‌گردید دیگر مجبور نیستید از رنگ‌های زرد و سفید استفاده کنید، بلکه می‌توانید براساس دکوراسیون سالن پذیرایی رنگ مورد نظر را تهیه کنید.

بهترین لامپ برای منزل کدام است؟ 

بهترین روشنایی برای منزل

لامپ‌های فلورسنت یکی از بهترین گزینه‌های روشنایی برای منزل به شمار می‌روند. این نوع لامپ نسبت به لامپ‌های معمولی در مصرف انرژی صرفه جویی چشمگیری می‌کند. طول عمر آنها تا ۱۰ برابر بیشتر است، تقریباً ۷۵ درصد انرژی کمتری در روز مصرف می‌کنند و 90 درصد گرمای کمتری تولید می‌کنند.
لامپ‌های ال ای دی نیز در گروه لامپ‌های کم مصرف قرار می‌گیرند که در ابعاد و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. لامپ‌های ال ای دی برای تولید همان میزان نور لامپ‌های فلورسنت ۱۴ وات فقط به ۶ وات نیاز دارند. لامپ‌های ال ای دی از با طول عمر بسیار بیشتری نسبت به لامپ‌های فلورسنت برخوردارند و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و انرژی می‌کنند.

بهترین روشنایی برای منزل 

روشان الکتریک: مرکز خرید بهترین لامپ کم مصرف برای خانه

فروشگاه اینترنتی روشان الکتریک به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه‌ها و تولید کنندگان محصولات روشنایی در ایران توانسته است با تولید بهترین و باکیفیت‌ترین مجموعه لامپ‌های کم مصرف مورد استفاده در ساختمان‌های مسکونی نیاز مصرف کننده را به انواع مختلف محصولات روشنایی برطرف سازد. روشان الکتریک علاوه بر فروش بهترین لامپ کم مصرف برای خانه، محصولات تخصصی دیگری نظیر پروژکتورهای ال ای دی، انواع پنل‌های روشنایی ال ای دی، چراغ‌های ال ای دی شامل هالوژن، حبابی و بسیاری محصولات دیگر را با تضمین سلامت و قیمت‌های مقرون به صرفه به مصرف کننده ارائه می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، گفتگو با متخصصان روشان الکتریک و اطلاع از شرایط فروش عمده لامپ کم مصرف با ما تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه