0 سبد خرید
محل کاربرد لامپ‌های روشنایی به تفکیک رنگ نور

برای انتخاب نور مناسب نسبت به محل مورد نظر باید ویژگی های لامپ انتخابی را با محیط تطبیق دهید. یکی پارامتر های قابل اندازه گیری در لامپ ها که به ما کمک می کند محل استفاده لامپ ها را به خوبی تشخیص دهیم دمای رنگ است. برای اندازی گیری دمای رنگ از جسم سیاهی استفاده می کنیم که رنگ مورد نظر را با توجه به گرمایی که دیده به ما نشان می دهد. برای مثال فلز هایی که به رنگ سیاه هستند با توجه به گرمایی که می بینند رنگ های قرمز ، آبی و سبز را از خود ساطع می کنند.

محل کاربرد لامپ‌های روشنایی به تفکیک رنگ نور

انواع رنگ نور و محل کاربرد آن ها

باید به این نکته توجه کنید که دکوراسیون محیط مورد نظر و رنگ هایی که در آن محل استفاده شده است همگی در انتخاب رنگ لامپ تاثیر گذار اند.
عموما دکوراسیون هایی که از رنگ های تیره در آن ها استفاده شده است بیشتر از رنگ های سرد تر در آن ها استفاده می شود. البته باید به این نکته توجه کنید که استفاده از رنگ های گرم در این محیط امکان پذیر است و می توان به عنوان پارادوکس از آن ها استفاده کرد. در محیط های با رنگ های روشن تر بهتر از رنگ های گرم استفاده کنید تا در مرحله اول محیط شما را بزرگ تر جلوه دهد و همچنین دمای رنگ ها به دکوراسیون محیط خانه یا محل کار تطابق پیدا کند.
عموما انتخاب رنگ لامپ برای مردم کار ساده ای است. اما انتخاب رنگی اشتباه در محیط نادرست باعث ایجاد سر درد و مشکلات بینایی در گذر زمان می شود.

محل کاربرد لامپ‌های روشنایی به تفکیک رنگ نور

نوع نور لامپ های روشنایی

لامپ های روشنایی انواع مختلفی دارند. پارامتری که هر کدام از آن ها را نسبت به دیگری متمایز می کند، دمای رنگ آن است.
رنگ های طبیعی و یا به عبارتی آفتابی در محدوده k2700 تا k3000 هستند که عموما در طیف رنگی زرد ملایم قرار دارند. استفاده از لامپ های آفتنای احساس آرامش را به محیط شما القا می کند.
لامپ های صدفی عموما دمای رنگ زیر K4000 درجه هستند که نسبت به رنگ لامپ های آفتابی کمی سفید تر هستند و با توجه به این که دمای به نسبت بالا تری دارند، احساس انرژی و طراوت را به محیط مورد نظر شما القا می کنند.

هر کدام از این دسته از لامپ ها با توجه به متریالی که در آن ها استفاده شده است، می توانند تغییر رنگ بدهند. پس انتخاب لامپی با برند برتر بسیار اهمیت دارد.

روشان الکتریک : عرضه کننده لامپ های روشنایی

هر کدام از این دسته لامپ ها با توجه به متریالی که در آن ها استفاده شده است کارایی و مقاومت نشان می دهند. اگر به دنبال خرید لامپ هایی با استحکام بالا هستید که نوری طبیعی را به شما عرض کند بهتر است با روشان الکتریک همراه باشید. این فروشگاه با عرضه انواع لامپ ها و کاتالوگی وسیع، این امکان را به شما می دهد تا محصولی با کیفیتی را با به صرفه ترین قیمت عرضه کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه